2020-07-03, penktadienis, 17:07.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:5.

Greičiausiomis tituluojamos žirgų lenktynės – atradimas tautiečiams

2017-04-10, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Greičiausiomis tituluojamos žirgų lenktynės – atradimas tautiečiams

Šiemet Lietuvoje vėl bus rengiamos pasaulyje karališkuoju sportu vadinamos lygiosios žirgų lenktynės, pernai stebinusios ne tik tautiečius, bet ir šio sporto entuziastus iš kaimyninių šalių. Devyniuose šio sezono pasirodymuose, kurių pirmasis – gegužės 6 d., varžysis grynakraujų jojamųjų veislės žirgai, laikomi greičiausiais pasaulyje.

 

Lygiosios žirgų lenktynės yra populiariausia žirgų lenktynių rūšis, turinti gilias tradicijas ir pritraukianti tūkstantines minias Anglijoje, Australijoje, JAV. Čia bėgimų takuose (distancija nuo nuo 1000 iki 3200 m.) išvystomas didžiulis greitis, taktinius sprendimus priima žokėjai, o pačios varžybos laikomos prestižinėmis ir dažnai prilyginamos tokiems laisvalaikio užsiėmimams kaip buriavimas, golfas ar automobilių sportas.

 

„Pernai lietuviai pamatė, kad ir pas mus gali vykti kokybiškos bei užsienio standartams nenusileidžiančios greitosios žirgų kovos. Šiemet taip pat netrūks nei geriausios formos žirgų, nei patyrusių Lietuvos ir užsienio žokėjų“, – sako pagrindiniame šiam renginiui pritaikytame Raseinių hipodrome lenktynes organizuojanti Evelina Kolbasnik.

 

Alternatyvų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse neturinčių lenktynių organizatoriai tvirtina, kad tuo, ką pamato lieka sužavėti ne tik žirgų sporto mėgėjai , bet ir visi ieškantys kokybiško laisvalaikio ir norintys patirti kažką naujo, dar neišbandyto. Dažnas lenktynėse apsilankęs jaučiasi lyg patekęs į nesurežisuotą spektaklį – reginys išties įtraukia emociškai ir pakrauna teigiama energija.

 

Šiemet pirmąją lenktynių dieną emocijas kaitins iš karto po atkaklių kovų surengtas žirgų aukcionas.

 

„Pernykštė patirtis rodo, kad norinčių Lietuvoje įsigyti žirgų netrūksta, o stebėti žirgo pasiekimus ir už jį sirgti visas sezono lenktynes, ko gero yra milžiniškas malonumas“, – sako šio verslo plėtojimo Lietuvoje ėmusis E. Kolbasnik.

 

Devynių sezono lenktynių ciklas Lietuvoje organizuojamos ne atsitiktinai, kovų skaičius reikalingas Lietuvos ir užsienio grynakraujų jojamųjų žirgų konkurencingumui didinti bei jų vertei nustayti. Kiekvienas žirgo pasiekimas didina tiek jo, tiek būsimų jo palikuonių vertę.

 

Paprastai per vieną lenktynių dieną rengiami 5-6 grupiniai žirgų bėgimai, kuriuose žirgai suskirstomi pagal pajėgumą. Taisyklių laikomasi preciziškai. Įdomu tai, kad esminiai lenktynių organizavimo principai, kuriais vadovaujamasi šias lenktynes rengiant visame pasaulyje, yra išlikę nepakitę daugiau nei 400 metų. 


 

Akimirka iš lenktynių. Organizatorių nuotrauka

Contact form

Šios dienos vardadieniai