2020-07-03, penktadienis, 16:03.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:5.

Lietuvos turizmo istorijos šiemet ypatingai domina pasaulinius žiniasklaidos gigantus

2018-04-21, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Lietuvos turizmo istorijos šiemet ypatingai domina pasaulinius žiniasklaidos gigantus

„Mažiausią respubliką pasaulyje – Užupį, esantį Lietuvos sostinėje, – tiesiog privalo aplankyti visi keliaujantys po Europą“, pristatydamas video reportažą skelbia Vokietijos didžiausias nacionalinis transliuotojas „Deutsche Welle“ savo tinklapyje, turinčiame 1,3 mln. skaitytojų.

 

    Jau netrukus apie Lietuvą – ir itin populiariame "NTV" kanalo kulinariniame šou „Važiuojam, pavalgom“ (Poedem, poedim!). Turizmo departamentas pažintinį turą su laidos vedėju britu John Warren derino net dvejus metus. Šiemet po Lietuvą keliaus ir apie ją rašys tiek „Forbes“, tiek „The Telegraph“, tiek „National Geographic“, tiek kitų žymių leidinių žurnalistai iš prioritetinių atvykstamojo turizmo rinkų.


   „Jau dabar matome, kad šie metai bus ypatingi dėl atvykstančių žurnalistų atstovaujamų leidinių svarbos. Tai, kad Lietuva kaip patraukli turistinė šalis bus pristatoma visame pasaulyje žinomuose žiniasklaidos kanaluose yra nuoseklaus įdirbio ir užmegztų kokybiškų kontaktų rezultatas. Planuodami šių metų pažintinius turus žurnalistams vykdėme griežtą atranką ir konsultavomės su mūsų atstovais užsienyje, ambasadomis, nes visų norinčių, deja, negalėjome pakviesti. Be to, kiekvieno turo programą rengiame individualiai, intensyviai tariamės su turizmo informacijos centrais, stengiamės maksimaliai išpildyti žurnalistų interesus ir paruošti kuo išskirtinesnį viešnagės turinį“, - pripažįsta laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

 

Turizmo departamento komanda šį turistinį sezoną su nekantrumu laukia suplanuotų britų žurnalistų iš nacionalinių dienraščių „The Telegraph“, „The Guardian“, „The Express“, taip pat iš „National Geographic“ vizitų.

 

Lietuvoje laukiamas ir David Lindo, Jungtinėje Karalystėje gerai žinomas kaip Urban Birder. Jis yra paukščių stebėjimo entuziastas,fotografuojantis, filmuojantis ir aprašinėjantis paukščių stebėjimo galimybes. Lietuva jis itin susidomėjo nišinės parodos Rutlande (JK) metu pernai. Jungtinė Karalystė išsiskiria paukščių stebėjimu besidominčių turistų gausa, todėl žinia apie Lietuvoje perinčius ar pro mūsų šalį migruojančius paukščius bei sąlygas jiems stebėti galėtų atkreipti britų turistų dėmesį į Lietuvą.

 

Prancūzijoje dėmesį Lietuvai planuoja parodyti prancūziškas „Labas rytas“, t.y. rytinė televizijos „France 2“ laida „Télématin“, taip pat - moterims skirtas žurnalas „Biba“, leidžiamas 306 tūkst. egzempliorių tiražu, Paryžiaus gyvenimo būdo savaitraštis „Telerama Sortir“, mėnesinis kelionių žurnalas profesionalams „L‘Echo Touristique“, kt. Jau balandžio mėnesio pabaigoje Turizmo departamento pažintiniame ture dalyvaus „France 5“ TV laidos ,,La Quotidienne“ žurnalistė ir rengs reportažą apie savaitgalio praleidimo galimybes Vilniuje ir jo apylinkėse.

 

Iš Italijos į pažintinius turus laukiama atvykstant žurnalo „Elle“, „Style Magazine“, platinamo su „Corriere della Sera“, „La Stampa“, „Vanity Fair“, „La Repubblica“, Nationalgeographic.it, dėmesį į Lietuvą atkreipė ir tokie gastronominiai leidiniai kaip „Viaggi del Gusto“ bei gerai žinomas gastrogidas “Gambero Rosso“.

 

Aukšto lygio restoranai Lietuvoje ir vietos šefai domina ir įtakingo JAV verslo žurnalo „Forbes“ žurnalistą Jim Dobson – kruopščiai planuojama jo viešnagė jau š.m. birželio mėn.

 

Reikšmingas yra žurnalistų iš skrydžių žurnalų „Blue Wings“ (platinamo „Finnair“ lėktuvuose) bei „Skyward“ (platinamo „Japan Airlines“ lėktuvuose) dalyvavimas pažintiniuose turuose Lietuvoje.

 

Į Lietuvą siekiama prisikviesti ir „China Daily“ žurnalistus, Suomijos kelionių žurnalą „Mondo“, vokiečių nacionalinį laikraštį „Frankfurter Allgemeine Zeitung“, vieną svarbiausių Berlyno dienraščių „Der Tagesspiegel“, „Deutschlandradio“, vieną svarbiausių švedų savaitraštį „Aftonbladet“, vieną skaitomiausių Švedijoje savaitinių žurnalų „Icakurirer“, vedamos derybos ir su britų kelionių žurnalu „Wanderlust“, Lietuvą paskelbusiu viena karščiausių 2018-ųjų kelionių krypčių.


Pažintiniai turai finansuojami įgyvendinant 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos projektus Nr. 05.4.1.-LVPA-V-812-01-0004 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Belgijos, Nyderlandų atvykstamojo turizmo rinkoms“; Nr. 05.4.1.-LVPA-V-812-01-0002 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas svarbioms atvykstamojo turizmo rinkoms“; Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0005 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas tolimosioms atvykstamojo turizmo rinkoms“; Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0006 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas Švedijos, Norvegijos, Suomijos ir Danijos atvykstamojo turizmo rinkoms“; Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0001 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas tikslinėms atvykstamojo turizmo rinkoms“. Projektai finansuojami iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

 

Valstybinio turizmo departamento informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai