2020-07-03, penktadienis, 16:11.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:5.

Sparčiai žiūrovų simpatijas užkariaujančios Lietuvos žirgų lenktynės šį savaitgalį žada įspūdingą renginį

2017-05-16, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Sparčiai žiūrovų simpatijas užkariaujančios Lietuvos žirgų lenktynės šį savaitgalį žada įspūdingą renginį

Raseinių hipodrome vykstančios žirgų lenktynės sutraukia vis daugiau kokybiško laisvalaikio entuziastų, o jiems šį šeštadienį organizatoriai žada daug intrigų ir skatina „pasikaustyti gera nuotaika“. Antrosiose šio sezono žirgų lenktynėse susirinks dauguma Lietuvos lenktyninių žirgų augintojų ir vieni kitiems iššūkius mes pasikvietę ne tik Lietuvos profesionalus, bet ir užsienio šalių žokėjus.

 


Šį šeštadienį Raseinių hipodrome rengiamos nuo seno karališkuoju sportu vadinamos žirgų lenktynės. Šis hipodromas yra vienintelis Baltijos šalyse, galintis organizuoti tarptautinius standartus atitinkančias žirgų lenktynes, o ir lenktyninių žirgų paruošimo lygis auga su kiekviena lenktynių diena, tad nenuostabu, kad užsienio svečių privilioję lietuviai sutraukia ir visos Lietuvos žiniasklaidos dėmesio, ir svečių iš šalies didmiesčių.

 


Šio savaitgalio žirgų lenktynių nekantriai laukia ir žirgų lenktynių dalyviai – „konkurencija su didžiulę patirtį turiniais žokėjais atskleis Lietuvos žirgų ir žokėjų pasiruošimo lygį. Net neabejoju, kad Lietuvos žokėjai neleis atsipalaiduoti svečiams iš užsienio, Rasienių hipodrome vyskta ne atsitiktiniai renginiai, o intensyvus žirgų lenktynių ciklas, tad mūsų šalies sportininkai taip pat demonstruoja aukštą pasiruošimo lygį“ – sako lenktyninių žirgų treneris Donatas Bartkus.
Organizatoriai džiaugiasi atkaklias kovas žadančiais žirgų bėgimais. Šį šeštadienį Raseinių hipodrome vyksiančiose žirgų lenktynėse žiūrovai išvys net 4 grynakraujų jojamųjų žirgų, kurie yra dominuojanti žirgų veislė lenktynėse, bėgimus ir vieną žemaitukų veislės žirgų bėgimą. „Mūsų tikslas yra parodyti žmonėms, koks gražus ir džiuginantis yra šis sportas. Dažnas pirmą kartą atvykęs į žirgų lenktynes sako, kad jaučiasi lyg patekęs į nesurežisuotą spektaklį. Kiekvienam žiūrovui palikti puikų įspūdį apie žirgų lenktynes darosi vis lengviau – daugėja lenktyninių žirgų, pritraukiame dalyvių iš užsienio, žirgų kovos darosi vis atkaklesnės, kur iki paskutinių sekundžių nėra aiškus favoritas“ – sako žirgų lenktynių Lietuvoje organizatorė Evelina Kolbasnik.

 


1400 m. distancijos bėgime susirungs pirmose šio sezono lenktynėse finišo tiesiojoje pergalę iškovojęs ir pernai žiūrovų simpatijas pelnęs, Edvinui Kubiliui priklausantis, žirgas Verona Lad (GB). Jam nenusileisti žada Antanui Guogai priklausanti kumelė Mist (POL), kuri pirmosiose lenktynėse žirgui Verona Lad (GB) pralaimėjo finišo tiesiojoje sulėtinusi tempą. „Pirmose lenktynėse po paskutinio posūkio, visai prieš finišo tiesiąją žokėja pametė steką ir nebegalėjo paskatinti Mist paskutinėmis sekundėmis, todėl mes nuoširdžiai tikime, kad šį kartą Mist parodys ką sugeba. Tokios klaidos tik rodo, kad pas mus viskas vyksta gyvai - joja gyvi žirgai ir strateginius sprendimus priima gyvi žmonės. Pykti ant žokėjos tikrai negalima, nes tokie dalykai nutinka ne specialiai, o pastaroji tą dieną laimėjo net tris bėgimus, tad abejoti jos pasiruošimo lygiu nėra pagrindo. Kita vertus, Verona Lad (GB) gali užtikrinti nugalėtojo vardą, taip pat bėgime dalyvauja ir kiti stiprūs žirgai, tad niekada negali žinoti žirgų lenktynių baigties.“ – šypsosi Mist treneris Donatas Bartkus.

 


1200 metrų distancijos bėgime aistras kurstys pirmosiose šio sezono lenktynėse pergalę iškovojusi kumelė Meadows Kisses (IRE), kuriai iššūkį meta pastaruosius du metus Lenkijoje jėgas bandęs ir svarią patirtį sukaupęs žirgas Esser (POL). Įdomu tai, kad pernai abu šie žirgai buvo susitikę bėgimo take Varšuvoje ir visgi Esser nugalėjo Meadows Kisses, tačiau Meadows Kisses sėkmingai buvo treniruojama ir dovanojo gražią pergalę žiūrovams dar šiemet, tuo tarpu Esser patyrė smulkią traumą ir tik šį šeštadienį, jau pasveikęs, startuoja pirmą kartą po pertraukos. Jiems nenusileisti žada dar keturi šiame bėgime dalyvaujantys žirgai.

 


2000 metrų distancijoje šiemet pirmą kartą startuoja pernai atsiskleidusi ir neformaliai praminta „nenugalima ilgų distancijų bėgikė“ Rimui Špokui priklausanti kumelė Itran (POL), kuriai rimtą iššūkį meta pirmosiose šio sezono lenktynėse užtikrintą pergalę laimėjusi, tiesiai iš Didžiosios Britanijos atkeliavusi kumelė Star Anise (FR). Viso šiame bėgime dalyvaus šeši žirgai.

 


Iš viso šį šeštadienį žirgų lentynėse startuos net 27 žirgai. Du bėgimai vyks smėlio take, keturi - žolės. Žiūrovai turės galimybę ne tik stebėti įspūdingas žirgų kovas, bet ir dalyvauti loterijoje spėjant kiekvieno bėgimo nugalėtoją. Vienintelių Lietuvoje lygiųjų žirgų lenktynių Raseinių hipodrome pradžia šį šeštadienį 15 val.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai