2020-07-03, penktadienis, 15:58.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:5.

Stipriausio ugniagesio varžybos: Laurynas Urbonavičius – neįveikiamas

2016-06-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Stipriausio ugniagesio varžybos: Laurynas Urbonavičius – neįveikiamas

Birželio 10 d. Vilniaus Rotušės aikštė skambėjo nuo šūksnių ir raginimų, čia upeliais liejosi prakaitas, o širdys ir akys degė azartu ir noru laimėti. Vilniaus širdyje penktąjį kartą buvo surengtos Stipriausio ugniagesio varžybos. Į jas šįkart susirinko net 124 ugniagesiai. Tarp jų buvo ir svečių iš Minsko (Baltarusija) ir Sankt Peterburgo (Rusija).
 

 


Varžybas rengė Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Ugniagesiai jose kovojo ne tik asmeninėje, bet ir tandemų bei komandinėje rungtyse. Jie varžėsi lipimo į bokštą, svorio stūmimo kūju, slalomo ir vandens tiekimo bei nukentėjusiojo pernešimo rungtyse. Užduotis jie atliko vilkėdami apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius,  užsidėję suslėgtojo oro aparatus ir kaukes.

 


Pasveikinti stipriausių ugniagesių į varžybų atidarymą atvyko Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius, Vilniaus miesto mero pavaduotojas Gintautas Paluckas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis, Labdaros fondo „Mūsų krantas“ viceprezidentas Gediminas Rimdeika.

 

 

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius, sveikindamas ugniagesius, susirinkusius į tarptautines varžybas, kalbėjo: „Važiuodamas pas jus pagalvojau, kad jeigu Olimpiadoje būtų stipriausio ugniagesio rungtis, lietuviai ugniagesiai užliptų ant aukščiausio laiptelio. Tai pats didžiausias jūsų jėgos ir ištvermės išbandymas. Esate užsitikrinę visuomenės pasitikėjimą, nes atliekate svarbius darbus. Be jėgos ir ištvermės, jūsų darbe reikalingas ir sveikas protas, ypač tuose įvykiuose, į kuriuos vykstat. Linkiu jums sėkmingų varžybų, kuriose dar kartą patikrinsite savo ištvermę, jėgą ir mąstymą, ir gražių pergalių.“ 

 

 

Vilniaus vicemeras G. Paluckas varžybų dalyviams perdavė Vilniaus miesto tarybos ir mero sveikinimus ir prasitarė, jog kitais metais galbūt bus nutarta Vilniuje rengti ir Europos stipriausio ugniagesio varžybas. „Linkiu sėkmės visoms komandoms, linkiu sėkmės ir vienintelei moteriai ugniagesiai gelbėtojai, kuri dalyvauja šiose varžybose. Vilniečiams ugniagesiams iki pasaulio stipriausių ugniagesių vardo pritrūko tik 0,5 sekundės. Tikiuosi, kad kitais metais jums pavyks tą pusę sekundės įveikti. Geros kloties visiems,“ – linkėjo G. Paluckas.

 

 

Vidaus reikalų viceministras A. Norkevičius teigė, jog ugniagesiai yra stipriausi vidaus reikalų sistemoje. „Ne kartą tai įrodėte įvairiuose įvykiuose, varžybose, sąskrydyje. Linkiu gerų startų, greičio, sumanumo ir gerų rezultatų,“ – sakė jis.

 


Labdaros fondo „Mūsų krantas“ viceprezidentas Gediminas Rimdeika pažymėjo, kad šiemet yra minimos 30-osios Černobylio katastrofos metinės. „Jūsų kolegos buvo pirmieji, kurie pradėjo Černobylio atominės elektrinės gesinimą. Tai jų gyvybių auka. Per tarptautinę konferenciją, skirtą šioms metinėms, Latvijos atstovai nutarė medaliu apdovanoti Remigijų Baniulį už indėlį į civilinės saugos organizavimą ir paramą černobyliečiams,“ – sakė jis ir įteikė medalį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriui.

 

 

„Leiskite šį apdovanojimą dedikuoti jums visiems... - į ugniagesius gelbėtojus kreipėsi R. Baniulis. – Labai džiaugiuosi šiuo čempionatu, kad jis gyvuoja, įgyja pagreitį, jame pasiekiama vis geresnių rezultatų. Tikiuosi, kad jis plėsis ir tarptautiniu mastu. Džiaugiuosi, kad šiose varžybose bėgs ir pasaulinio garso sportininkai. Šis sportas labai gerai atskleidžia ugniagesių kasdienybę, ką jie veikia gesindami gaisrus, atspindi kasdienį jų darbą. Linkiu greičio, susitelkimo, jėgos, gerų startų ir rezultatų. Ir pagaliau įveikite Lauryną Urbonavičių...“

 


Autokopėčiomis pakėlus valstybės vėliavą ir išklausius Lietuvos Respublikos himno, Ministras Pirmininkas A. Butkevičius davė pirmąjį startą. Pirmieji prie jo linijos stojo ne kartą prizines vietas užėmę Kauno APGV Prienų PGT skyrininkas Kęstas Lipkevičius ir Šiaulių APGV skyrininkas Arvydas Gužauskas. Pastarajam pavyko aplenkti K. Lipkevičių. Po finišo A. Gužauskas teigė, jog stresą jautė nemažą. Pasak jo, tokių varžybų būtinai reikia, nes viskas susiję su jų darbu. Nors rezultatas buvo labai geras, skyrininkas sakė, jog varžyboms intensyviai nesiruošė: „Gyvenu kaime, sveikas maistas, matyt, tai ir padeda“.

 

 

Varžybose dalyvavo viena moteris – Vilniaus APGV 6-osios komandos ugniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė. Šiemet jai, deja, nepavyko baigti distancijos. Jėgų pritrūko paskutinei – nukentėjusiojo pernešimo rungčiai. Bet tai nestebino, kadangi ir ne visiems vyrams užteko jėgų baigti distancijai. Galbūt koją pakišo šiek tiek kitokia stipriausio ugniagesio varžybų įranga. Šiame komplekte bokšto pakopos buvo šiek tiek aukštesnės nei įprasta, o manekenas svėrė ne 65, kaip seniau, o 85 kilogramus. „Pernai mane pribaigė kūjis, o šiemet – manekenas,“ – sakė pavargusi, bet gero ūpo nepraradusi mergina. Beje, ji šiemet jau baigė VGTU gaisrinės saugos specialybės pirmąjį kursą, tad jau apsisprendė dėl tolesnio savo gyvenimo kelio.

 

 

Nelengva buvo ir aštuoniems Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams, kurie su dėstytojais Vadimu Kaminskij ir Mindaugu Mazūra intensyviai ruošėsi šioms varžyboms ir dalyvavo ne tik individualiose, bet ir komandinėse bei tandemų varžybose. V. Kaminskij sakė, jog jų tikslas – kuo geriau pasirodyti ir išspausti iš savęs viską.

 


Po devynių valandų intensyvios kovos pagaliau išaiškėjo nugalėtojai. Nors Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius R. Baniulis palinkėjo kam nors aplenkti Vilniaus APGV 6-osios komandos ugniagesį gelbėtoją Lauryną Urbonavičių, to padaryti ir šiemet niekam nepavyko. Laurynas ketvirtus metus iš eilės tapo nugalėtoju. Pasak jo, pergalės paslaptis labai paprasta – daugybė treniruočių: „Reikia labai ilgai ruoštis, ruoštis, ruoštis...“

 

 

Antrąją vietą bendrojoje įskaitoje iškovojo Vilniaus APGV skyrininkas Mindaugas Valaitis, trečiąją – Klaipėdos APGV ugniagesys gelbėtojas Jurgis Rumiancevas.

 

 

30-39 m. amžiaus grupėje greičiausias buvo Alytaus APGV 2-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Andrius Vitkevičius, antrąją vietą užėmė Šiaulių APGV Operacinio vadovavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Andrius Ašmontas, trečiąją – Kauno APGV Prienų PGT ugniagesys gelbėtojas Dainius Žilionis.

 

 

Grupėje nuo 40 m. pirmąją vietą iškovojo Šiaulių APGV Kuršėnų komandos ugniagesys Rolandas Orda, antrąją vietą užėmė Šiaulių APGV skyrininkas Arvydas Gužauskas, trečiąją – Joniškio PGT ugniagesys Darius Adomaitis.

 


Tandemų varžybose greičiausi buvo Vilniaus APGV 6-osios komandos atstovai Laurynas Urbonavičius ir Mindaugas Valaitis. Antrąją vietą užėmė Šiaulių APGV „Titanų“ komanda – Andrius Ašmontas ir Remigijus Balčiūnas. Tretieji – Alytaus APGV atstovai Andrius Vitkevičius ir Darius Stankevičius.

 

 

Komandinėje rungtyje pirmąją vietą iškovojo Vilniaus APGV 6-oji komanda, antrą ją vietą – Šiaulių APGV, trečiąją – Sankt Peterburgo komanda.

 

 

Pirmosios Lietuvos stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos buvo surengtos 2012 metais, minint Vilniaus priešgaisrinės apsaugos 210 metų jubiliejų. Penki stipriausi mūsų šalies ugniagesiai jau dalyvavo ir dviejuose pasaulio čempionatuose – 2015 metų spalį  Montgomeryje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, ir 2016 m. kovą Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje ir juose iškovojo prizines vietas.

 

 

 


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento info.

Contact form

Šios dienos vardadieniai