2020-02-22, šeštadienis, 20:22.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:13.

Svarbiausiose metų žirgų lenktynėse – neįtikėtinos kovos iki pat finišo

2016-08-29, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Svarbiausiose metų žirgų lenktynėse – neįtikėtinos kovos iki pat finišo

Raseinių hipodromą savaitgalį sudrebino svarbiausios metų žirgų lenktynės. Jos žiūrovams dovanojo neįtikėtino atkaklumo kovas – pačiame svarbiausiame bėgime pirmieji žirgai finišavo visiškai greta vienas kito. Renginyje prireikė ir medikų pagalbos – nuo žirgo numesta žokėja privertė jaudintis žiūrovus nesikeldama nuo žemės.

 


Didžiosios žirgų lenktynės buvo svarbiausios šį sezoną, nors Raseinių hipodrome šiemet dar vyks dvejos lenktynės.
Savaitgalį didžiausią prizą iškovojo kumelė Sorelina – ji laimėjo pirmos grupės bėgimą ir iki kito sezono galės būti vadinama greičiausiu žirgu Lietuvoje. Į pergalę žirgą atvedė žokėjus Chvtisas Abelašvilis.


„Jis puikiai susigrojęs su žirgu, dirba kaip smuikelis, – žokėjo ir žirgo duetą vertino Sorelinos savininkas Ričardas Petrikas. – Jis labai džiaugiasi protingu žirgu, nuolat ieškančių, kaip pralįsti, kaip išsiveržti į priekį. Jį tereikia tik prilaikyti ir reikiamu metu stumtelti į priekį.“


Sorelinos pergalė suteikė daugybė emocijų – didžiąją dalį 1600 m distancijos pirmavo Mist su žokėja Elėja Lukyte, tačiau finišo tiesiojoje Sorelina aplenkė varžovę. Martynui Bagdonui priklausanti Mist pralaimėjo per žirgo kaklą.
Antros grupės begime nugalėjo žirgas Itran taip pat su Ch. Abelašviliu, trečioje grupėje greičiausias buvo lenkų žirgas Naramuska su žokėjumi Dmitrijumi Petriakovu.


Vienas bėgimas baigėsi itin skaudžiai – jau po finišo ant žemės atsidūrė žokėja Gabrielė Ansurian. Bent minutę, kol prie jos skubėjo pagalba, jaunoji žokėja nejudėjo.


„Kumelė, kuria jojau, labai pasiutusi ir nerami, – incidentą prisiminė G. Ansurian. – Pradėjus stabdyti balnas nuslydo jai ant kaklo ir išslydau. Nukritau ant nugaros ir visiškai negalėjau įkvepti oro, ėmė skaudėti kūną – tas momentas buvo baisiausias.“


Didžiąsias žirgų lenktynes tribūnose stebėjo ir su Lietuvos sportu artimai susijęs Antanas Guoga. Australijoje užaugęs verslininkas itin domisi žirgų lenktynėmis ir netgi turi žirgų, kurie varžosi Australijoje. Tačiau A. Guoga žada prisidėti ir prie lenktynių Lietuvoje – jis davė žodinį sutikimą įsigyti žirgą.


Raseinių hipodromas yra vienintelis Baltijos šalyse, kuriame rengiamos tarptautinės lygiosios žirgų lenktynės. Čia šiemet vyko septyni renginiai, o praėjusį savaitgalį organizuotos lenktynės buvo pačios svarbiausios.


Vis dėlto jomis žirgų lenktynės Raseinių hipodrome nesibaigia – šiemet laukia dar du renginiai rugsėjo ir spalio mėnesiais.


Žirgų lenktynės Raseinių hipodrome
Rugsėjo 18 d.
Spalio 9 d.

nuotr. V. Judicko

Contact form

Šios dienos vardadieniai