2020-10-23, penktadienis, 13:44.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 08:05, leidžiasi 17:59, dienos ilgumas 9:53.

Žukų bendruomenė įvyko kulinarinė popietė su kulinare Indra Dadūriene

2019-07-04, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Žukų bendruomenė įvyko kulinarinė popietė su kulinare Indra Dadūriene

Birželio 28 dieną Žukų kaimo bendruomenės susibūrime sklido gardūs kvapai, skambėjo nuoširdus juokas ir atsiskleidė pačių pačiausių kulinarų moterų ir vyrų patirties „perliukai“. Bendruomenės narė Virginija Kanovienė organizavo ir vedė „Kulinarinę popietę su kulinare Indra Dadūriene“.

 

Tauragiškė, kulinarė p. Indra teigia, jog žmogus teikia reikšmę ne tik pačiam maistui, bet ir valgymo kultūrai, estetikai. Ypač svarbu stalo serviravimas, paties maisto išvaizda, kvapas, patiekimas, netgi išdėstymas lėkštėje. Taigi, čia susirinko vyrai ir moterys atnaujinti savo kulinarinių ir estetinių maisto tiekimo gebėjimų. Popietės metu gaminome vieno kąsnio sumuštinukus, suktinukus, užkandėles, mokėmės juos puošti, serviruoti, derinti tarpusavyje dedant į padėklą, gaminti dekoracijas bei puošybos elementus. Kulinarė p. Indra mokė stalo serviravimo taisyklių, davė daug praktinių patarimų, atsakė šeimininkėms į rūpimus klausimus. Aišku, smagiausia dalis buvo degustacija ir skaniausio užkandžio rinkimai – vaikinų favoritu tapo rūkytos dešros suktinukai su kepta duona ir varškės užtepėle. Tuo tarpu moterys geriausiai įvertino pačią varškės užtepėlę, kuri pagardina bet kokį užkandį, yra lengvai pagaminama, aromatinga, skani ir, svarbiausia, skalsi.

 

Ši popietė nebuvo vienkartinė, numatėme susitikti su kulinare p. Indra rugpjūčio pradžioje. Tuomet gilinsimės į mėsiškų – vištienos, kiaulienos, jautienos bei žuvies vieno kąsnio užkandžių gaminimą bei puošybą. Na, o kaip mums sekėsi, matysime Žolinės šventėje, kur sumaniosios Žukų kaimo šeimininkės ir šeimininkai parodys, ką išmoko, vaišins pačių gamintais vieno kąsnio užkandžiais. Taigi, rugpjūčio 17 d. kviečiame visus atvykti į Žukų kaimo Žolinės šventę, garantuojame, jog bus skanu!

 

Žukų kaimo bendruomenės vardu, nuoširdžiai dėkojame kulinarei Indrai Dadūrienei, kuri mus mokė neatlygintinai, pasak pačios kulinarės, „man malonu dalintis tuo, ką moku geriausiai, jaučiuosi laiminga galėdama padėti, įkvėpti... “.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai